Endüstriyel Soğutma Sistemleri

Endüstriyel Soğutma Sistemleri günümüzde birçok firma tarafından tercih edilen kaliteli ve uzun ömürlü olan Soğutma Sistemleridir. geçmişte Soğutma Sistemleri çok uzun koruma sağlayamamaktaydı ancak günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte çok uzun soluklu ve hijyenik ortamlar oluşturulabilmektedir. Bu noktada özellikle gıda sektöründe tercih edilen bu soğutma cihazları en kaliteli soğutmayı en uygun fiyata sağlamaktadır. Soğutma sistemlerinin kalitesi gıda ürünlerinin korunması ve sevkiyatı açısından çok önemlidir. Özellikle et gibi ürünlerin kesinlikle çok kaliteli soğutma cihazlarıyla ve sistemleri ile kontrol altında tutulması gerekmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kesimlerinin yapıldığı mezbahalarda kullanılan soğutma cihazları da bu standartları uymak zorundadır. Çünkü sıcak olarak kesilen etin kan akıtma işleminden sonra ve deri yüzme meydana getirdikten sonra mutlaka dinlendirilmesi ve ardından ya sahibine teslim edilmesi ya da Soğutma Sistemleri içerisinde korumaya alınması gerekmektedir. Soğutma sistemlerinde kullanılan tüm materyaller dayanıklı yapıda üretilmek zorundadır. Çünkü meydana gelebilecek küçücük bir arızada dahi tonlarca et ziyan olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için ekstra güvenlik donanımına sahip olan soğutma cihazları çok kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

 

Endüstriyel Soğutma Sistemleri Kalite Standartları

Endüstriyel Soğutma Sistemleri kalite olarak kanun ve yönetmelikler de belirtilmiş olan standartlar arasında çalışmak zorundadır. özellikle et gibi gıdaların korunması adına kullanılan bu sistemler stabil çalışmak ve 7 gün 24 saat hizmet vermek durumundadır. Bununla birlikte kullanılan bu endüstriyel soğutmalarda elektrik sarfiyatı çok önemli bir unsur olmaktadır. Sürekli olarak çalışmak zorunda olan bu cihazlar genellikle antrepolar ve üretim tesislerinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte çok yüksek kapasite ile çalışmasına rağmen uzun bir kullanım ömrü vadeden bu cihazlarda en kaliteli malzeme tercih edilmiştir ki bu sayede sorunsuz bir şekilde uzun bir süre kesimhanelerde hizmet verebilmektedir.

 

Endüstriyel Soğutma Sistemleri ve Ses Seviyesi

Endüstriyel Soğutma Sistemleri çalışırken sesi minimize etmek için son dönem teknolojileri devreye girmektedir. Bununla birlikte mezbaha içerisinde kesimden sonra depolanan etlerin en kaliteli şekilde muhafaza edilmesi için sürekli olarak çalışan bu soğutma sistemlerinde yapılan yalıtımı sayesinde en düşük ses seviyesi elde edilmektedir. Bununla birlikte garantili olarak üretilmiş olan bu cihazlar çok uzun bir kullanım vaat etmektedir. Müşteri memnuniyeti noktasında çok kullanışlı olan bu Soğutma Sistemleri aynı zamanda çok kolay bir ara yüz yardımıyla kolayca kullanılabilmektedir. Üstelik her türlü mezbahaya ve kesimhaneye uygun olarak üretilmektedir.